عشق این گنداب هورمونی احمقانه !

1392/09/22 17:41

نویسنده : فائزه عطائی

اینکه عشق فریب طبیعت برای ادامه زاد و ولد در نتیجه ادامه تنازع بقاست خردمندانه ترین حرفی است كه درباره عشق زده شده است و شاعران تا امروز جاهلانه به این فریب مهیب دامن زده اند !

 
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: عشق ، آناتومی عشق ، هورمون ، بقا ،
میرزا شلغم خان کانگرو الدوله
1392/11/25 12:21
اقلا امروز برای رضای ولنتاین کرکره ی این پستو بکش پایین
پاسخ فائزه عطائی : میخوام بذارمش پست ثابت اتفاقا
enzymes
1392/10/26 18:47
حق با شماست اما نمیشه گفت که این حس به ظاهر ماورایی که صد در صد ماورایی نیست و دلیل زیستی داره صرفا برای فنیل اتیلن آمیده.ساختار های عصبی انسان و حتی پستانداران هنوز بسیار ناشناخته انوپد.هیچوقت با قطعیت درباره یک موضوع زیستی حرف زد.هیچوقت.
پاسخ فائزه عطائی :
hormon synthesase
1392/10/26 15:21
هیچوقت علوم بشری رو با زیست و علوم تجربی قاطی نکنید.درسته که عشق به اون معنا در زیست فقط یکسری هورمون استروییدی و البته فرومونه و تکامل یافته تا بتونه ناجور زایی و نوترکیبی رو غالب کنه ولی مغز انسان و خصوصیات رفتاریش هنوز به شدت برای بشر ناشناخته هستند.به هر حال به عنوان یک انسان با تفکر علمی باید احتمال بدید نیروی تمایل به جنس مخالف که از سازگاری های تکاملی اکولوژیکی حاصل میشه با اون چیزی که به قول خودتون شاعران بهش دامن زده اند و قرن ها افکار بشری رو مشغولش ساخته فرق داره.شایدم نه.شاید حق باشماست. در کل با لب کلامتون موافقم.
پاسخ فائزه عطائی : به نظر شما اون اتفاقاتی که تو بدن حیوونا موقع جفت گیری میوفته با بدن ما چه فرقی میکنه!؟ همونجوری که مادر به بچه ش عشق میورزه و اسمش هم هست عشق مادری توی همه ی حیوونا هم همینجوره و کاملا هم غریزی هست !
هورمون فنیل اتیل آمین که به طور طبیعی در مغز تولید میشه کشش به سمت معشوق رو ایجاد میکنه ! به نظر شما چرا سال اول ازدواج دو زوج واسه هم میمیرن اما بع از چند سال دیگه اون حس اولیه ر نسبت به هم ندارن؟! چون مقدار ترشح هورمون ها کم و کمتر میشه ...
این موضوع جای بحث زیاد داره که توی کامنت جا نمیشه متاسفانه :دی